Výplně zubů

Služby

Zubní kaz je infekční onemocnění způsobené bakteriemi, které způsobují rozklad zubních tkání. Zubní kaz ošetřujeme  pomocí výplní (plomb). Výplně můžeme zhotovit z různých materiálů a jejich cena závisí na kvalitě a především času, který lékař potřebuje k jejich zhotovení. Při zhotovování výplně dodržujeme veškeré moderní postupy. Ošetření provádíme dle přání pacienta v anestezii, tedy bezbolestně.

V naší ordinaci nabízíme:

  • Amalgamové výplně

Používáme vysoce kvalitní dozované amalgamy s vysokým podílem stříbra a  nízkým obsahem rtuti, jednotlivé složky jsou přesně dávkované od výrobce, jsou dodávány v kapslích a zpracovávají se na automatickém míchacím stroji.Tímto je dosažena vysoká kvalita výplně, vyznačující se vysokou pevností, mechanickou a chemickou odolností, v ústech nekoroduje a díky tomu nedochází po čase ke vzniku spáry mezi výplní a zubem, nedochází ke vzniku tzv. sekundárních kazů. Jejich trvanlivost je oproti klasickým amalgámům mnohem delší.

Nevýhodu  amalgámů je jejich stříbrná barva, proto se používají v postranním úseku chrupu.

  • Fotokompozitní výplně

Bílé plomby jsou směsí  pryskyřice a keramiky a dalších komponent zaručujících jejich mechanické a estetické vlastnosti.Tyto výplně se  vážou se zubními tkáněmi a to i v malých vrstvách, díky tomu  je vrtání zubních tkání minimální. Při odstranění kazu stačí odvrtat pouze zkaženou část zubu. Tento šetrnější postup (ve srovnání s amalgámem) umožňuje mechanická i chemická vazba materiálu k zubu. K tuhnutí těchto materiálů dochází až po světelné iniciaci – ozáření speciální lampou.Tím je umožněno přesné zhotovení výplně. Jedná se o vysoce estetickou variantu ošetření (kompozitem je možné docílit věrohodné náhrady ztracených tvrdých zubních tkání). Aby se zajistila dlouholetá funkčnost výplně, kompozitum se vrství a osvěcuje (halogenovou lampou) po malých vrstvách. Zhotovení kompozitní výplně je tak časově i technicky náročné. Nevýhodou těchto výplní je cena ošetření, která se odvíjí od velikosti výplně. Předpokladem ošetření zubu bílou (kompozitní) výplní je velmi dobrá hygiena a v tomto ohledu spolupráce pacienta.

  • Samopolymerující kompozitní výplně

Po chemické stránce  jsou obdobou fotokompozitních výplní, ale do vypreparované kavity se nanášejí v jediné vrstvě, tuhnou chemickou reakcí při které dochází ke smrštění výplně, což má v budoucnu za následek vytvoření spáry mezi zubem a materiálem, čímž dochází ke vzniku sekundárního kazu. Další nevýhodou je omezená barevná škála, čímž se nedosáhne dokonalého estetického efektu.

  • Skloionomerní výplně

Skloionomerní výplně  z pryskyřice a silikátového skla, chemicky se spojují se zubními tkáněmi, uvolňují do okolních tkání fluor. Jsou vhodné pro ošetření  kazů dočasných zubů, u stálých zubů v omezené míře pro malé výplně, na dostavby pod korunky a jako dlouhodobá provizoria. Jsou sice bílé, ale nejsou transparentní, tudíž nevhodné do viditelného úseku chrupu.

  • Laboratorně zhotovené výplně – inlay, onlay

Inlay a onlay jsou výplně zhotovené individuálně v laboratoři podle otisku.Výhodou je dokonalá přesnost a trvanlivost. Vyrábějí se z kovu, plastu a keramiky. Podmínkou aplikace je dokonalá ústní hygiena a nízká kazivost chrupu.

Kontakty

DENTAL IMAGE, s.r.o.
Stomatologické centrum Háje- přízemí
Kosmická 537, 149 00 Praha-Háje
Mobil:+420 608 956 530
         +420 608 903 035
        
Web: www.dental-image.cz

Smluvně sjednané pojišťovny

Ordinační doba

Den         Ordinační doba
Pondělí       se neordinuje
Úterý         8:00   - 14:00
Středa        8:00  - 14:00
Čtvrtek  8:00   - 14:00
Pátek         8:00   - 12:00

Spojení metrem

Nacházíme se nedaleko od stanice metra C –Háje. Z metra je třeba použít  východ  směrem na Petrovice. Po výstupu z metra  odbočte vlevo směrem ke kinu Galaxie. U kina se otočte zády ke vchodu, po diagonále směrem vlevo  přejděte asfaltové hřiště které budete mít před sebou. (po pravé ruce máte čínskou restauraci a chovatelské potřeby) Na konci projděte mezi panelovými domy, za kterými se již nachází červená budova Stomatologického centra.

Doprava autem

parkování je možné na parkovišti Stomatologického centra. Jeďte autem po ulici Opatovská směrem na Petrovice. Před supermarketem LIDL na světelné křižovatce odbočte vlevo, hned první ulicí opět vlevo a ještě jednou vlevo, pak pokračujte až k červené budově Stomatologického centra, v jehož areálu zaparkujte. Zákaz vjezdu neplatí pro klienty Stomatologického centra.